Co zrobić, żeby odmienić swoją witrynę?

05 paź 2021
Prawo

krótki poradnik dla przedsiębiorców i ich załóg

fot. Bartek Ciba – Galeria pod Arkadami

poczuj się jak u siebie! 

Pracując długo w jednym miejscu zdarza nam się wpadać w rutynę, robić coś tylko dlatego, że “tak było zawsze”. Tymczasem jesteś u siebie! Twój sklep i twoja witryna mogą pracować na twoją rozpoznawalność. Tutaj naprawdę nie ma ograniczeń, trzeba tylko złapać nową perspektywę i skorzystać z wyobraźni. Spróbuj zamknąć oczy i wyobrazić sobie z czym kojarzy się twój sklep lub jakaś część asortymentu. Co powinien czuć klient, który przechodzi przez twój próg? Przejdź na drugą stronę ulicy i spójrz na swoją witrynę z oddalenia. Co widać w pierwszym momencie? A co chciałbyś, aby było widoczne?

zapomnij o ograniczeniach. 

Ekspozycja w witrynie to naprawdę najtańszy sposób, żeby zostać zauważonym “na mieście”. Czasem wystarczy użyć tego, co zalega w twojej piwnicy, czasem dołożyć do tego materiał w odpowiednim kolorze, kawałek papieru lub roślinę w doniczce. Czasem wręcz tylko ściągnąć nadmiar towaru, a to co pozostanie ułożyć w określonym porządku, z fantazją. Najlepsze jest to, że możesz próbować do woli! Przestawianie przedmiotów nic nie kosztuje – możesz zmieniać kompozycję i obserwować jak zmienia się cała witryna, a następnie zadecydować który układ działa najlepiej. Nie masz zdolności plastycznych? – zainspiruj się tym, co znajdziesz w internecie, wydrukuj wzór i przerysuj go na szybie, poproś o pomoc swoich pracowników – podczas burzy mózgów powstają najlepsze koncepcje!

bądź na czasie! 

Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia, a w twojej witrynie dalej jesienne bukiety liści albo pisanka? Nie ma takiej opcji! Skoro witrynę można kształtować prawdziwie niskim kosztem, rób to często – to właśnie zmiana jest tym, co jest zauważane przez przechodnia.

graj światłem

Wyjdź po zmierzchu przed lokal i zobacz, czy twoja ekspozycja w witrynie jest widoczna. Nie? Przyda się dodatkowa lampa. Światło punktowe czy rozproszone? – to zależy od twojej wizji – jeśli chcesz wyróżnić konkretny obiekt, wydobyć do z tła, użyj reflektora punktowego. Jeśli witryna jest duża, lub stoją w niej półki, przydadzą się listwy ledowe lub kilka lamp doświetlających całość. A może kolorowe światło?

kreuj światy!

Zapewnij klientowi wyjątkowe doświadczenie, pozwól mu na chwilę oderwać się od codziennych trosk. Spraw, aby witryna była spójna – miała temat, motyw przewodni. Do jakiego świata go zaprosisz, zależ tylko od Ciebie!

…lub zaproś Dobry Widok do swojego sklepu! 

Powiedz o tym innym!

Chcesz zmienić widok?

Projektujesz i chcesz wesprzeć Wrocław swoim talentem? A może jesteś przedsiębiorcą
i czujesz, że Twój widok trzeba zmienić?

Skontaktuj się z nami