Jak to działa?

04 gru 2020
Prawo

Zuza Wollny

Chcesz dołączyć do projektu, ale zastanawiasz się, na czym to wszystko polega? W kilku punktach wyjaśniamy jak przyłączyć się do inicjatywy i czego się po niej spodziewać. 

01. Projektanci czekają na Ciebie! 

Zespół sprawdzonych projektantów i projektantek łączy siły, aby odmienić wizerunek Nadodrza i centrum. Jeden z nich zostanie Twoim współpracownikiem. My pokrywamy koszty jego wynagrodzenia.

Chcesz sprawdzić kim są nasi dizajnerzy? Sprawdź zakładkę „projektanci”.

02. Szukamy Cię – zgłoś się!

Czasem spacerujemy po mieście i wchodzimy do lokali, które nas zaciekawią. Może wkrótce zawitamy do Ciebie i się przedstawimy. Chętnie opowiadamy o programie redizajnu witryn i zachęcamy do udziału.

Jeśli sam czujesz, że Twoja witryna zasługuje na nową szatę graficzną, odświeżenie, zmianę – zgłoś się do nas. Możesz skontaktować się bezpośrednio z osobą odpowiedzialną za witryny w naszym zespole – Zuzanną Wollny: z.wollny@innecentrum.pl.

03. Rozmawiamy o tym, czego potrzebujesz

W obecności projektanta / tki rozmawiamy o tym, czego potrzebuje Twój biznes, na czym należy się skupić i co jest warte podkreślenia w wyglądzie witryny. Staramy się stworzyć wizję wspólną dla przedsiębiorcy i dizajnera, która będzie punktem wyjścia do współpracy. Podpisujemy umowę i ustalamy kwotę, którą jesteś gotów dołożyć do przedsięwzięcia.

04. Zaczynamy projektować!

Na bazie wspólnych ustaleń projektant / ka przygotowuje pierwszy projekt – przelewa wspólną wizję na papier. Etapy pracy projektanta / tki poznasz w kolejnym artykule. Dizajner bierze pod uwagę również wytyczne uchwały o parku kulturowym (o ile dotyczy lokalu), zalecenia konserwatora zabytków i plastyka miejskiego.

05. Znów rozmawiamy

Aby projekt jak najlepiej realizował potrzeby biznesu ale jednocześnie był estetyczny i wysmakowany, niezbędne są konsultacje. Wstępny projekt może zostać zmodyfikowany, jeśli zajdzie taka konieczność. Teraz jest też moment, aby zastanowić się, czy uda się zrealizować całość projektu – ze względów finansowych i technicznych. Przedstawiamy szacunkowe wyliczenia kosztów materiałów.

06. Finalizujemy projekt

Projektant / ka przygotowuje projekt realizacyjny, czyli taki, na podstawie którego można już wysyłać pliki do drukarni lub zlecać wykonanie innej firmie. Na tym etapie nie ma już możliwości wprowadzania zmian. Przedsiębiorca zobowiązuje się zrealizować projekt wedle wytycznych.

07. Załatwiamy formalności

Aby zmienić wygląd witryny niezbędne może okazać się dopełnienie formalności ze wspólnotą mieszkaniową, Miejskim Konserwatorem Zabytków lub Wydziałem Architektury. Pomagamy uzyskać niezbędne zgody, przedsiębiorca wnosi opłaty skarbowe (max. ok. 100 zł). Pomagamy stworzyć kosztorys realizacji i możemy polecić sprawdzonych wykonawców.

08. Realizujemy

Służymy radą i pomocą w realizacji projektu. Pomagamy w kontakcie z realizatorami, czasem sami wchodzimy na drabiny i czynimy cuda. Ważne, aby projekt został zrealizowany dokładnie według wytycznych projektanta / tki.

09. Robimy szum!

Nowa witryna to odświeżony wizerunek i sposób na dotarcie do właściwej grupy odbiorców. Zmiana wyglądu witryny połączona jest z kampanią informacyjną w ramach projektu Dobry Widok. Proces przemiany zostanie udokumentowany i zaprezentowany na tej właśnie stronie, w zakładce „realizacje”. Nie zapomnimy pochwalić się nim również na Facebooku czy Instagramie. Opowiemy o tym w lokalnych mediach!

Powiedz o tym innym!

Chcesz zmienić widok?

Projektujesz i chcesz wesprzeć Wrocław swoim talentem? A może jesteś przedsiębiorcą
i czujesz, że Twój widok trzeba zmienić?

Skontaktuj się z nami