Wiedza

Żebyśmy
się
dobrze zrozumieli

Szyld płaski jest podstawową formą reklamy lokalu w przestrzeni miejskiej. Z reguły
umieszczany nad wejściem do przedsiębiorstwa, przybiera formę tablicy lub montowanych
osobno liter. Uznawany jest za podstawową wizytówkę firmy.

Szyld semaforowy to rodzaj tablicy reklamowej umieszczonej na wysięgniku
zamontowanym na elewacji budynku. W przeciwieństwie do szyldu płaskiego, semafor (bo
tak też bywa nazywany), ze względu na swoje prostopadłe ułożenie, zwiększa widoczność
wzdłuż ulicy, przy której znajduje się reklamowany lokal.

Witryna to frontowa część lokalu użytkowego, np. sklepu lub zakładu usługowego. Najczęściej składa się z drzwi wejściowych oraz dużej, przeszklonej “wystawki” albo okien. Zwykle wykorzystywana jest jako przestrzeń reklamowa – z galerią produktów lub wyklejoną ofertą i informacjami dotyczącymi m.in. godzin otwarcia.

Neon w przestrzeni miejskiej oznacza rodzaj szyldu wykonanego z lamp jarzeniowych układających się w słowa lub obrazy reklamowe. Jego określenie pochodzi od nazwy gazu szlachetnego, najczęściej umieszczanego wewnątrz wspomnianych lamp. Tego rodzaju reklamy największą popularnością cieszyły się w drugiej połowie XX w. W okresie polskiej transformacji często demontowane, dziś powracają jednak jako symbol kultury retro.

Szyld wizytówkowy to tabliczka informacyjna zawierająca niezbędne informacje o najemcy lokalu umieszczana w okolicy głównych drzwi lub na klatce schodowej budynku. Przydatna w sytuacjach, gdy najemców jest wielu lub lokal nie posiada witryny. Jego nazwa nawiązuje do niewielkiego formatu oraz ograniczonej ilości informacji umieszczonych na tabliczce.

Pylon jest wolnostojącym obiektem, zazwyczaj umieszczonym przed budynkami, w których mieści się wiele firm i lokali usługowych. To miejsce, w którym znajdują się tabliczki wizytówkowe najemców. Zazwyczaj służy informacji, pod jakim adresem i w jakich godzinach zastaniemy danych przedsiębiorców.

Chcesz zmienić widok?

Projektujesz i chcesz wesprzeć Wrocław swoim talentem? A może jesteś przedsiębiorcą
i czujesz, że Twój widok trzeba zmienić?

Skontaktuj się z nami