Rozmowa z Widokiem na miejski dizajn

21 wrz 2020
Prawo

 

Serdecznie zapraszamy na pierwszą odsłonę naszych dyskusji poświęconych projektowaniu w przestrzeni miejskiej. Interesuje nas użyteczność oraz estetyka – podejście tak urbanistyczne, jak i artystyczne. Będziemy mówić o codziennym korzystaniu z miejskich ulic, biorąc pod uwagę głos środowiska projektantów i mieszkańców.

Rozmowy z widokiem na…

Do udziału w spotkaniach online zapraszamy każdego, kto pragnie lepiej poznać miasto od strony dizajnu – wszystkie ciekawe głowy, zadające sobie pytania: “jak to jest zrobione, w jakim celu i kto to zaprojektował?” Temat z pewnością zainteresuje również projektantów, aktywistów miejskich, studentów, a także przedsiębiorców i właścicieli lokali, chcących zgłębić tematykę widoczności w mieście.

Tematy spotkania

Co projektowanie ma wspólnego z dobrym życiem?
Jak wygląda proces powstawania np. stojaków na rowery?
Czy warto wydawać publiczne pieniądze na projekt kosza na śmieci?
Jak poznawać potrzeby mieszkańców?
Podczas Rozmów z Widokiem będziecie mieli szansę wypowiedzieć się na czacie – zadać pytania, na które postaramy się odpowiedzieć!
Wydarzenie poprowadzi Zuza Wollny, ilustratorka i kuratorka projektu Dobry Widok we Wrocławiu.

Nasi goście

Katarzyna Roj
Kuratorka, redaktorka książek o dizajnie, autorka wielu tekstów na temat kultury materialnej. Prowadzi program galerii Dizajn BWA Wrocław – w jego ramach propaguje wiedzę o projektowaniu odpowiedzialnym społecznie, nadkonsumpcji oraz sposobach adaptacji dizajnu do zmian klimatu. Koordynuje tam również długofalowy projekt Żyjnia – połączenie przestrzeni społecznej oraz miejskiego sanatorium. Obecnie przygotowuje wystawę poświęconą projektowaniu rezyliencji oraz regeneracji środowisk zniszczonych przez działalność człowieka oraz pracuje nad cyklem wykładów pt. „Słowniczek dla projektantów i osób zainteresowanych poprawą życia na ziemi”.
Szymon Hanczar
Architekt wnętrz, projektant przedmiotów oraz wykładowca wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się projektowaniem wnętrz, mebli, a także przestrzeni ekspozycyjnych. Zapalony miłośnik aranżacji minimalnych przestrzeni mieszkalnych. Jego projekty wyróżniono jako MustHave podczas Łódź Design Festiwal oraz Diament Meblarstwa. Sam również pojawia się jako juror w wielu konkursach projektowych. Prowadzi własne studio projektowe. W wolnych chwilach (zwykle porannych) biega i jeździ na rowerze.
Powiedz o tym innym!

Chcesz zmienić widok?

Projektujesz i chcesz wesprzeć Wrocław swoim talentem? A może jesteś przedsiębiorcą
i czujesz, że Twój widok trzeba zmienić?

Skontaktuj się z nami