Kim jesteśmy
i co robimy?

O projekcie

Dobry widok z okna mieszkania poprawia naszą jakość życia.
Dobry widok na spacerze pozwala odetchnąć, odpocząć, zebrać myśli.

Dlaczego w mieście nie mielibyśmy mieć dobrych widoków? Chcemy, żeby to właśnie Dobry Widok​ witał turystów i mieszkańców wracających do domu już od progu dworca, wraz z neonem ​Dobry Wieczór we Wrocławiu​.

Zresztą to właśnie neon autorstwa Janusza Tarantowicza zainspirował nas do stworzenia nazwy programu, którego celem jest poprawa estetyki w przestrzeni miejskiej.

Od 2013 roku działamy lokalnie na Nadodrzu, w 2019 wkroczyliśmy do Centrum Staromiejskiego, a obecnie projektu nie ograniczają już obszary osiedli. Wszystkie nasze działania łączy wspólna marka Dobry Widok.

Projekt realizuje Fundacja Dom Pokoju, a finansuje go Biuro Rozwoju Gospodarczego miasta Wrocławia.

 

            

 

Współpracują z nami przedsiębiorcy i projektanci. Ci pierwszy przyłączyli się do naszej akcji i odmienili swoje witryny. Ci drudzy rozwinęli skrzydła, łącząc miłość do miasta z pasją artystyczną. Każda z tych historii jest dla nas ważna i już nie możemy doczekać się kolejnych.

Tworzymy zespół

Sylwia
koordynatorka projektu Dobry Widok we Wrocławiu
Zuza
kuratorka projektu Dobry Widok we Wrocławiu
Tosia
specjalistka ds. komunikacji i kontaktu z mediami
Basia
specjalistka ds. administracji

Rozwijamy się

Fundacja Dom Pokoju od lat działa z mieszkańcami i mieszkankami Wrocławia, w tym także z rzemieślnikami i lokalnymi przedsiębiorcami. Współpracę z tą wyjątkową grupą zainaugurował projekt edukacyjny Mistrzowie Nadodrza, w ramach którego mali uczestnicy zbierali historie opowiadane przez nadodrzańskich mistrzów rzemiosła.

Dowodem na to, jak inspirujące mogą okazać się międzypokoleniowe spotkania mistrzów rzemiosła i młodych twórców, był również projekt Witryny Nadodrza. Jego sercem byli młodzi graficy i projektanci, przygotowujący swoisty “rebranding” tradycyjnych zakładów. Stało przed nimi nie lada zadanie: w swoich działaniach nawiązywać do historii dzielnicy i godnie prezentować samych właścicieli

Dziś akcja redizajnu nadodrzańskich witryn zakłada odświeżenie frontów należących do sklepów, punktów usługowych i zakładów rzemieślniczych na Nadodrzu oraz uporządkowanie przestrzeni nadodrzańskich ulic. Wśród naszych partnerów znalazły się miejsca kultowe, z wieloletnią tradycją.

Naturalnym rozwinięciem nadodrzańskich rewolucji witrynowych jest Dobry Widok, realizowany przy projekcie Inne Centrum. Na początku skierowany do właścicieli przybytków komercyjnych ulokowanych między Dworcem Głównym a Dworcem Świebodzkim, w okolicy Rynku, pl. Kościuszki i przylegających uliczek, dziś jednak projekt o wiele szerszy. Kolejne realizacje tylko utwierdzały nas w przekonaniu, że dotychczasowe działania z zakresu projektowania przestrzeni publicznej mają niezwykłą wartość. Dlatego jako centrum połączyliśmy siły z Nadodrzem i nie mamy zamiaru się zatrzymywać.

Dziś nasze działania obejmują właściwie cały Wrocław, a my zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych przedsiębiorców oraz rozwijających się dizajnerów. Kto wie, być może nasz następny projekt stworzymy razem z Tobą!

Współpracujemy

Poznaj partnerów projektu Dobry Widok, dzięki którym mamy szansę zmieniać Wrocław na jeszcze lepsze:

Budujemy relacje

Jesteśmy tu dla lokalnych biznesów i mieszkańców – chcemy poznawać ich różne potrzeby i tworzyć dizajn, który najlepiej na nie odpowie. Naszym zadaniem nie jest krytyka czy ocenianie. Czujemy się jednak odpowiedzialni za nasze projekty – dążymy do tego, by zawsze kończyły się obopólnym sukcesem.

W naszych kontaktach jesteśmy ściśle horyzontalni. Co to znaczy? Tyle, że nie patrzymy na nikogo ani z dołu, ani z góry. Rozglądamy się natomiast wokół siebie, szukając ludzi gotowych zdziałać coś dobrego. W takim towarzystwie czujemy się jak ryby w wodzie!

Dobry Widok tworzą ludzie z różnych środowisk, dlatego tak wiele znaczy dla nas wymiana zdań, opinii, doświadczeń. W sercu naszego projektu leży chęć porozumienia i osiągania konsensualnych rozwiązań. Wierzymy, że to właśnie gwarancja owocnej współpracy.

Zamiast trzymać dokumentację zakończonych projektów w segregatorach ustawionych alfabetycznie na półce, dzielimy się zdobytą wiedzą z każdym, kto tylko zechce po nią sięgnąć. Z przyjemnością doradzamy i konsultujemy. Jesteśmy pewni, że z tych dobro-widokowych znajomości wyciągamy równie wiele, co nasi partnerzy.

Mamy pomysł na Wrocław

Uwielbiamy zadawać pytania. O to, co nie gra i o to, co działa. O to, co można jeszcze poprawić. O to, jak widzą Wrocław jego mieszkanki oraz mieszkańcy. Zanim zaprojektujemy nowy szyld lub witrynę, spotykamy się z ich właścicielkami i właścicielami, by rozmawiać o ich potrzebach. Wszystko dla jak najlepszych rozwiązań.

Cenimy funkcjonalność, nie tylko estetykę. Ale to nie tak, że jesteśmy zgrają pragmatyków. Po prostu wierzymy, że poprzez dobre projekty można osiągać istotne społecznie i biznesowo cele. Niech przedsiębiorstwa kwitną bez zbędnego eksploatowania przestrzeni publicznej!

Poszanowanie dla zastanej architektury mamy we krwi. Projektujemy w zgodzie z otoczeniem, które przecież może być zarówno współczesne, jak i historyczne. Wypracowane pomysły wpisujemy więc w architekturę tak, by nie zaszkodzić jej walorom, równocześnie pozostając zauważonymi.

Współpracujemy z wrocławskimi projektantkami i projektantami. Działamy z lokalnymi przedsiębiorstwami. Mamy na uwadze tutejsze mieszkanki i mieszkańców. Nasz projektowy świat kręci się wokół Wrocławia dlatego, że mamy na jego temat pojęcie i pomysły, jak upiększać go wraz z super ludźmi, budując wartościowe więzi i inicjując działania potrzebne tu i teraz.

Chcesz zmienić widok?

Projektujesz i chcesz wesprzeć Wrocław swoim talentem? A może jesteś przedsiębiorcą
i czujesz, że Twój widok trzeba zmienić?

Skontaktuj się z nami